Wizyt:
Dzisiaj: 2Wszystkich: 19888

Bulgarian Open: Mark Davis minimalnie lepszy od Kacpra Filipiaka

Media » Bulgarian Open: Mark Davis minimalnie lepszy od Kacpra Filipiaka

Kacper Filipiak odpadł z turnieju Bulgarian Open rozgrywanego w Sofii. W meczu pierwszej rundy bułgarskich zawodów, reprezentant Polski okazał się jednak niewiele gorszy od czołowego snookerzysty świata, Marka Davisa.

Starcie z angielskim rywalem, 16-letni snookerzysta z Warszawy rozpoczął w imponującym stylu, podejściem w wysokości 73 punktów, które przez pewien moment mogło wydawać się małym atakiem na brejka maksymalnego.

Davis, mimo potrzeby kilku snookerów nie poddał się, ale przy sporej stracie punktowej próby powrotu do frejma okazały się nierealne. Ostatecznie, po wbiciu ostatniej czerwonej i sczyszczeniu sekwensu bil kolorowych, Filipiak wyszedł na pierwsze w meczu prowadzenie.

Kolejna partia to już wyłącznie popis Davisa. Siedemnasty zawodnik oficjalnej klasyfikacji rankingowej uzyskując w brejku wynik równy 107 oczek wyrównał stan przedpołudniowej rywalizacji.

Następna odsłona pojedynku przyniosła sporo szarpanego snookera, w której lepiej poradził sobie doświadczony Brytyjczyk uzyskując przewagę jednego frejma.

Podobnie było w kolejnej części meczu, w której znów, po mało efektownej grze i serii faulów Polaka zapowiadało się na triumf siedemnastego zawodnika rankingu oficjalnego. Kacper zdołał jednak otrząsnąć się w odpowiednim momencie i wbijając w podejściu 41 punktów po wyrównanej końcówce doprowadził do remisu 2-2.

Niemal identyczny przebieg miał frejm piąty. Tam, lepszy okazał się ostatecznie Anglik zbliżając się do zwycięstwa w całym spotkaniu na odległość jednej partii.

Sprawę awansu, 40-letni snookerzysta mógł rozstrzygnąć chwilę później. Po dobrym starcie reprezentanta Polski, Davis otrzymał szansę sporego punktowania. Licznik zatrzymał się jednak na 44 punktach, na co były mistrz Europy U21 odpowiedział w dwóch podejściach doprowadzając do konieczności rozegrania decydującego frejma.

Siódma odsłona rywalizacji to znów niezwykle wyrównana i zacięta batalia, po której, ku rozpaczy polskich kibiców, z triumfu mógł cieszyć się gracz z Anglii. Szkoda, tym bardziej, że Kacper Filipiak nigdy wcześniej nie był tak blisko pokonania zawodowego rywala w imprezie rankingowej…

W następnej rundzie, przeciwnikiem aktualnego mistrza świata na sześciu czerwonych bilach będzie inny nastolatek - Luca Brecel, który ograł 4-1 Mitchella Manna.

W innych zakończonych pojedynkach pierwszego dnia fazy telewizyjnej turnieju Bulgarian Open również triumfowali faworyci. Najłatwiej zwycięstwa przyszły Markowi Selby’emu i Robertowi Milkinsowi, którzy ograli miejscowych amatorów.

Do następnego etapu rywalizacji awansowali również m.in. Judd Trump, Luca Brecel, Tony Drago, Tom Ford, Joe Perry, Jack Lisowski i Matthew Stevens.

Wynik zakończonego meczu:

Mark Davis - Kacper Filipiak 4:3

28-107(73), 115(107)-7, 73-27, 58-71, 60-26, 44-72, 77-39

źródło: Onet Sport