Wizyt:
Dzisiaj: 2Wszystkich: 19888

Nie tylko Kacper Filipiak. Nadzieje polskiego sportu

Media » Nie tylko Kacper Filipiak. Nadzieje polskiego sportu

15-letni Kacper Filipiak w ostatnich dniach nie schodzi z ust snookerowego świata, po tym jak najpierw pokonał Marco Fu, a później wygrał z mistrzem świata Johnem Higginsem (numer dwa na świecie). Ale to nie jedyny młody Polak, który za kilka lat może dzielić i rządzić w swojej dyscyplinie. Sport.pl przygotował zestawienie nadziei naszego sportu. Weź udział w głosowaniu!

Filipiak, obecny mistrz Europy poniżej 21 lat, pokonał czterokrotnego mistrza świata Johna Higginsa i numer osiem światowego snookera, Stephena Maguire'a. Wcześniej wygrał z zawodnikiem ze światowej czołówki - Marco Fu z Hongkongu.

- Wskazówka dla was wszystkich, właśnie widziałem 15-latka z Polski. Będzie mistrzem świata - napisał na tweeterze trzykrotny mistrz świata, Ronnie O'Sullivan, a aktualny czempion John Higgins dodał: - Jak dotąd to pewnie najlepszy gracz turnieju.

Oficjalny portal światowego snookera zrobił z Kacpra Filipiaka wiadomość dnia, opatrując ją tytułem 'Nieustraszony, 15-letni Filipiak zabłysnął'. Prestiżowa Akademia Snookera z Gloucester zaproponowała Kacprowi roczne treningi pod okiem fachowców, których firmuje Terry Griffiths - guru snookera, odpowiednik Aleksa Fergusona w futbolu.

źródło: www.sport.pl